Su Yumuşatma SistemleriŞebeke suyu, kuyu suyu gibi ihtiyaçınızı karşıladığınızkaynaklarda bulunan kimyasallar, su ile çalışan cihazlarınıza zarar verebilir. Üretim yapan ve su ile teması olan endüstriyel cihazlarda su içinde bulunan kimyasallar büyük önem taşır, su değerleriniza göre filtrasyon işlemlerinden geçirilmesi gerekebilir. Ev Arıtma – Arıtmalı Su Sebili – Daire Girişi – Havuz Arıtma – Filistrasyon Sistemleri – Su Yumuşatma Sistemleri – Ters Osmos Sistemleri – Dezenfeksiyon Sistemleri

Su Yumuşatma Sistemleri

Su Yumuşatma Sistemleri İnsan yaşamı açısından önemli bir yere sahip olan suyun içerisinde bulunan kalsiyum ve magnezyum miktarının fazla olması, su sertliği denilen durumun ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Su Yumuşatma Sistemleri Sert su hem endüstriyel kullanımda hem de normal tüketimde çeşitli zararların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Bu yüzden de suyun yumuşatılması ve kullanılabilir değerlere geri döndürülmesi gereklidir. Su yumuşatma sistemleri, suyun içerisindeki kalsiyum ve magnezyum başta olmak üzere sertliğe neden olan maddelerin dengelenmesini sağlamakta ve bu sayede daha kullanılabilir hale getirmektedir. Su Yumuşatma Sistemleri Sert su, endüstriyel kazanlarda besleme suyu olarak kullanıldığında zaman içerisinde kazanda kireçlenme ve kazan borularında tıkanma yaratabilmektedir. Aynı etki evlerde de görülmektedir. Su Yumuşatma Sistemleri Su ile kullanılan elektrikli cihazların altı kısa sürede kireçlenmekte ve su tesisatlarında da tıkanmalar meydana gelebilmektedir. Ayrıca sert su ile yıkanan bulaşıklarda her zaman noktalar halinde kireç lekeleri kalmakta ve istenilen temizlik hiçbir zaman tam anlamıyla sağlanamamaktadır.

Su yumuşatma sistemleri, sertliğe neden olan iyonların sudan uzaklaştırılmasını ve bu sayede yumuşak olarak tabir edilen kullanılabilir suyun elde edilmesini sağlamaktadır. Bu sistemler genellikle reçine tankından oluşan üniteler halindedir.

  • Suyun yumuşatılması ile şu yararlar elde edilmektedir:
  • Boruların ve endüstriyel kazanların kireçlenmesi engelleneceği için ısınmada enerji verimliliğinin sağlanması.
  • İnsan vücudu için daha sağlıklı içme suyu elde edilmesi.
  • Musluk, vana ve boru hatlarında yaşanabilecek arıza ve tıkanmaların baştan engellenmesi.

Su Yumuşatma Sistemleri Fiyatları

Su Yumuşatma Sistemleri Fiyatları Su yumuşatma sistemlerinin fiyatları hakkında net bir rakamdan söz edebilmek mümkün değildir. Zira bu sistemlerin fiyatları üzerinde belirleyici olan çok sayıda etken bulunmaktadır.

Bunların başında kapasite gelmektedir. Su yumuşatma sistemlerinde kullanılacak tankın büyüklüğü fiyatın artmasına neden olmaktadır. Su Yumuşatma Sistemleri Fiyatları Gereksiz maliyetten kaçınabilmek adına, gereksinimlerin iyi belirlenmesi ve buna uygun tank seçimi yapılması gereklidir.

Bununla birlikte kurulumu yapılacak sistemlerin markası da fiyat üzerinde etkilidir. Kaliteli ve bilinirliği yüksek markalardan temin edilecek sistemler, diğerlerine kıyasla daha yüksek fiyata sahiptir. Su Yumuşatma Sistemleri Fiyatları Ancak su yumuşatma sistemi kurulumunda her zaman fiyattan daha çok kaliteye odaklanılması gereklidir.

Su Yumuşatma Sistemleri Fiyatları Alınacak ürünün işlevsel olması ve uzun yıllar boyunca kullanıma elverişli olması, uygun fiyatlı olmasından daha önemlidir. Yalnızca fiyatına bakılarak yapılacak seçimlerin, orta ve uzun vadede çeşitli problemlerin ortaya çıkmasına yol açma potansiyeli bulunmaktadır.

Su Yumuşatma Cihazı

Su yumuşatma cihazı hem evlerde hem de endüstriyel tesislerde kullanılan bir cihazdır. Kullanım alanına bağlı olarak boyutlarda değişiklik olabilmektedir. Su içerisinde bulunan fazla magnezyum ve kalsiyumun uzaklaştırılmasını sağlayarak suyun daha yumuşak hale gelmesini sağlamaktadır. Su yumuşatma cihazı Suyun ne ölçüde yumuşatılması gerektiğinin belirlenmesi için bu cihazlarla birlikte sertlik ölçüm cihazı da kullanılabilmektedir. Su yumuşatma cihazları genellikle su filtre cihazları ile karıştırılmaktadır. Su yumuşatma cihazı Ancak aralarında işlev bakımından herhangi bir benzerlik söz konusu değildir. Su yumuşatma cihazları, iyon değiştirici cihazlardır. Fazla iyonların dengelenmesi yoluyla, suyun yumuşatılmasını sağlamaktadır.

Su Yumuşatma Cihazı Kurulumu

Su yumuşatma cihazlarının kullanımı son derece kolaydır. Ancak bu cihazların kurulumu için uzman desteği alınması önem arz etmektedir. Özellikle endüstriyel alanlarda kullanılacak olan su yumuşatma cihazlarının mutlaka bu konuda deneyimli kişiler tarafından kurulması gereklidir. Su yumuşatma cihazı kurulumu Kurulum esnasında yapılacak yanlışlar, yumuşatma işleminde aksaklıkların yaşanmasına ya da sistemin sürekli olarak arızalar ile karşılaşmasına yol açabilmektedir. Su yumuşatma cihazı kurulumu Bunun için öncelikle hangi kapasitede yumuşatma cihazına gereksinim duyulduğunun belirlenmesi, sonra da sistemin nereye ve ne şekilde kurulacağının planlamasının yapılması gereklidir. Su yumuşatma cihazı kurulumu Son aşamada ise kaliteli malzeme kullanarak sistemin kurulumu yapılmaktadır.

Su Yumuşatma Nedir? Ev Tipi Su Yumuşatma Cihazı

Su yumuşatma işlemi, son yıllarda giderek daha popüler hale gelmektedir. Sert suyun hem insan sağlığı hem de makinelere verdiği zararların giderek daha iyi anlaşılması, endüstriyel alanların yanı sıra evlerde de su yumuşatma cihazlarının kullanımını yaygın hale getirmiştir.

Ev tipi su yumuşatma cihazları, endüstriyel cihazlara kıyasla daha küçük boyutludur. Ancak çalışma mantığı bakımından aralarında herhangi bir farklılık bulunmamaktadır.

Evlerde kullanılacak bu cihaz ile şebekeden gelen sert sudaki fazla iyonların nötr hale getirilmesi ve bu sayede suyun yumuşatılması sağlanmaktadır. Ev tipi su yumuşatma cihazı alırken kaliteli markaların ürünlerini tercih etmek ve kurulumda da profesyonel destek almak önem arz etmektedir.

Takipte kalın

Son gelişmeler ve öneriler için bizi takip edinSohbeti başlat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?