Sıhhı Tesisat SistemleriFirmamız sıhhı tesisat sistemlerini; genek olarak konut, otel, endüstriyel tesisler vb. yerlerde;

  • Temiz ve atık su tesisatları,
  • Yağmur ve drenaj suyu tesisatları,
  • Bahçe sulama tesisatları,
  • Sifonik yağmur suyu tesisatları,
  • Sıhhı tesisat cihaz ve ekipmanlarının

projelendirme ve uygulama çalışamalarını efektif şekilde gerçekleştirmekteyiz.


Sıhhi tesisat sistemleri

Sıhhi tesisat sistemleri Bina için gerekli olan suyun depolanması, basınçlandırılması, dağıtılması ,pis suyun temizlenmesi; dolayısıyla binalardaki temiz ve kirli suların geçtiği boruların oluşturduğu sistemin tamamına sıhhi tesisat sistemi denir. Sıhhi tesisat sistemleri Sıhhi tesisat sistemi, suların temiz bir şekilde kullanılacak yerlere iletildiğinden insanların sağlığıyla da yakından ilgilidir.

Sıhhi tesisat sistemleri Zamanla şehirleşmenin artması ve modern çağa geçilmesi sebebiyle tesisatçılığın da önemi bir hayli arttı. Boruların insan sağlığıyla doğrudan ilişkisi olduğundan , günümüz çağına uygun ve suyun kalitesini etkilemeyen borular kullanılmaya başlandı.

Sıhhi tesisat sistemleri  Daha önceden kullanılan pik borular paslanmaya müsait malzemelerden yapılmıştı. Asbest çimento borular ise insan sağlığını tehlikeye atan kanserojen maddeler içeriyordu. Sıhhi tesisat sistemleri  Bu yüzden zamanla bu boruların yerini uzun ömürlü, ekonomik ve yapımını da kolay olan plastik borular aldı.

Temiz ve Atık Su Arıtma Tesisatları

Temiz ve Atık Su Arıtma Tesisatları Su arıtma sistemlerine son dönmelerde yaşanan kuraklık ve nüfus artışından dolayı çok fazla ihtiyaç duyulmaya başlandı. Temiz ve Atık Su Arıtma Tesisatları Su arıtma sistemi hem çok maddiyat istemeyen hem de kullanılan suyun israf olmamasına yardımcı olan bir sistemdir. Peki su arıtma sistemleri nelerdir?
-Izgara
Arıtma sistemlerinin ilk aşaması ızgaralarla yapılır. Suyla beraber gelen katı maddelerin ayrışmasında rol alır. Izgaralar tasarlanırken makinenin ekipmanlarının korunması da göz önüne alınmıştır.
-Elek
Izgaraya göre daha ufak boyuttaki katı maddelerin arındırılması için üretilen cihazdır.
-Kum Tutucu
Su akış hızını en düşük seviyeye çekerek, bulunan çökebilir partiküllerin dibe çökmesi mantığıyla çalışır. Sistem içerisinde yer alan vidalar bu dibe batan partikülleri taşıyarak sudan ayrışmasını sağlar.
-Dengeleme Havuzu Arıtma Sistemleri
Kirlilik yükünde değişiklikleri dengede tutmak, çökeltim havuzundaki hidrolik ağırlığı en aza indirmek için kullanılan sistemdir.
Bu maddeler temiz ve atık su arıtma tesisatlarına birer örneklerdir.

Yağmur ve Drenaj Suyu Tesisatları

Yağmur suyu veya kar gibi yağışlarda suyun bir yerden akıp gitmesi gerekir. Yağmur ve Drenaj Suyu Tesisatları Bu sular gereken yere yönlendirilmezse sorun teşkil edebilirler. Yağmur ve Drenaj Suyu Tesisatları Binanın çatısı, düz bir çatı ise su çatıya yapılmış kanalizasyona gider. Çatı çerçeve şeklinde ise sulama tenekelerine doğru akan oluğa gider. Sulama tenekelerindeki su ise boruya boşalır.

Yağmur ve Drenaj Suyu Tesisatları Daha sonra drenaj borusu yardımıyla su binanın duvarının yanındaki kör noktaya yerleştirilmiş su girişine gider. Yağmur ve Drenaj Suyu Tesisatları Buraya gelen su boru hattına yönlendirilir ve bu da suyun çıkış noktasına varmasını sağlar.

Bahçe Sulama Tesisatı

Modern ve otomatik bahçe sulama tesisatları sayesinde zamanınızı bahçe sulamaya harcamak yerine farklı aktiviteler yaparak geçirebilirsiniz.
Bahçe Sulama Tesisatı Bu tesisat sistemi bir insana veya sulama hortumuna ihtiyaç duymadan gereken miktarda ki suyu, istenen zamanda, gereken yerlere iletmeye yarayan tesisat sistemidir.

Bahçe Sulama Tesisatı Sulama zamanlayıcılarının düzenli olarak kontrol ettiği elektrikli veya pilli vanalar, su geçişini kontrol eder ve ana boruyla beraber yardımcı malzemelerle oluşan sistemin sulamayı yapmasını sağlar.

Bahçe Sulama Tesisatı Çim sulamak için sprey başlıkları, bitki sulamak için ise damlama sulama boruları kullanılır.
Bahçe Sulama Tesisatı Ayrıca bu otomatik sistemde mevcut olan sensörler sayesinde yağmur yağdığı zamanlarda sulama otomatik kesilir ve daha sonrasına ertelenebilir

Sifonik Yağmur Suyu Sistemi

Sifonik Yağmur Suyu Sistemi Bu sisteme vakumlu yağmur drenaj sistemleri denir. Önceden sadece geleneksel sistem olan yağmur drenaj sistemi kullanılıyordu. Fakat artık bu sistemlerin yerini Sifonik yağmur suyu tesisatları aldı.
Bu sistem boruların tamamen suyla dolmasıyla çalışır. Sifonik Yağmur Suyu Sistemi Tam olarak su dolan içerisinde hiçbir şekilde hava bulundurmayan borularda; su yatay borulardan dikey borulara geçiş yaparken vakum etkisi oluşur.

Sifonik Yağmur Suyu Sistemi Fiyatları

Sifonik Yağmur Suyu Sistemi Fiyatları Oluşan bu vakum etkisi sayesinde borularda ki debi ve hız en yüksek seviyeye çıkar. Boruların içinin dolmasıyla boru çapları geleneksel sistemden yarı yarıya az hale gelir. Bu tesisatta oluşan yüksek debi sayesinde borular kendi kendilerine temizleme yaparlar.
Sıhhi Tesisat Cihaz ve Ekipmanları
Tesisat malzemelerinin bazılarına örnekler;
*Sulama pompaları
*Drenaj, lağım ve menfez sistemleri
*Gaz boruları
*Manşon, dirsek, pislik tutucu, hortum rekoru, küresel vana
*Boru anahtarı, salmastra, su terazisi, tenekeci makası vs.

Edremit Sıhhi Tesisat
Edremit sıhhi tesisatları size kısa bir kaç soru sorarak ihtiyaç talebinizi oluşturur. Yapmış oldukları akıllı karşılaştırma algoritmaları sayesinde rahatça fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Sorumlu kişilerin referanslarını inceleyip, onlara sorular sorarak size en uygun olan teklifi seçebilirsiniz. Aktif hizmet vermekte olan internet sitesine göz atarak müşteri memnuniyetlerini inceleyerek kararınızı verebilirsiniz.

Takipte kalın

Son gelişmeler ve öneriler için bizi takip edinSohbeti başlat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?