Merkezi Isı SistemleriIsıtma ve sıcak su ihtiyacını tek bir kazan dairesinden sağlayarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap vermekteyiz. Son yıllarda talebi artan ” Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazan Sistemleri ” ‘nde ciddi bir tecrübeye sahip olan firmamız, hızla gelişmekte olan ısınma teknolojisini yakından takip etmektedir.

Hizmetlerimiz


  • Duvar / Yer tipi kazan sistemleri
  • Kazan dairesi dönüşümleri
  • Merkezi sistem tasarımı
  • Akış şeması dizaynı
  • Isı pay ölçer ve Kalorimetre sistemleri

Merkezi Isı Sistemleri

Merkezi Isı Sistemleri Bir kaynaktan alınan ısının, binanın farklı bölümlerine aynı miktarda dağıtılmasına yardımcı olan ve bütün apartmanı aynı anda ısıtmaya yarayan sisteme denir. Merkezi Isı Sistemleri Bu sistem sayesinde binanın ısıtılamayan noktalarına da ısı gönderilir.

Kaynaktan alınan sıcak su veya buhar dairelerdeki bağlantılı borulara verilerek binanın her kısmının ısınması sağlanır. Merkezi Isı Sistemleri 2012 yılından beri kullanılan bu sistem genellikle şehirleşmenin yoğun olduğu yerlerde kullanılır.

Merkezi Isı Sistemleri Fiyatları

Merkezi Isı Sistemleri Fiyatları Aynı zamanda belirli bir yönetmelik altında kullanılması da büyük oranda enerji verimliliği sağlar.
Merkezi sistemlerde iki önemli cihaz vardır ki bunlar ısıtma sisteminde çok önemli yer kaplarlar.

Merkezi Isı Sistemleri Fiyatları Bunlardan biri kaynaktan borulara gönderilen ısının derecesini ölçmeye yarayan pay ölçer, diğeri ise sistemdeki ısının aşırı yüksek seviyeye çıkması durumunda bunu anlayıp ısıyı otomatik kesen Termostatik vanadır.

Merkezi ısıtma sistemi, bireysel ısıtma sistemlerine göre daha tasarruflu yani maliyeti düşüktür. Merkezi Isı Sistemleri Fiyatları Bunun yanı sıra bireysel ısıtma sistemine göre daha uzun ömürlüdür. Merkezi Isı Sistemleri Fiyatları  Ve bireysel ısıtma sistemindeki gibi sıcak su kısıtlı değil tam tersi sınırsızdır. Bu sistem ilk olarak İshak Paşa Sarayı’nda kullanılmıştır.

MERKEZİ ISI SİSTEMLERİ AVANTAJLARI
-Son dönmelerde kullanımı yaygınlaşan pay ölçerler sayesinde kullandığınız ısı kadar ödeme yaparsınız.
-Fazla nüfuslu veya çok katlı yapılar için son derece uygun bir sistemdir.
-Maddi açıdan karşılaştırma yapıldığında yüzde 30 ‘a kadar tasarruf etmek mümkündür.
-Isının ayarlanması kişilere kalmadığından hava değişikliklerinde tam bir bütünlük sağlanır.
-Az bir maliyetle büyük oranda verim elde ettiğinden, soğuk havalarda ısınma işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirilir.

Duvar/Yer tipi kazan sistemleri
Duvar tipi kazanlar %110 verimlilik sağlamaktadırlar. İçlerinde bulunan eşanjör borusunun özel iç yapısı sayesinde daha küçük boyutlarda 98 kW ‘ ya kadar kapasite sağlamaktadır. Eşanjör borularının çevresi, yanma odasından eşanjöre verilen ısıyı artırmak için 15 mm derinliğinde kanatçıklar sarılmıştır.

Yer tipi kazanlar ise 285 kW ile 650 kW aralığında, tek bir kazanla geniş bir kapasiteye sahiptirler. Tek kaskad paneline veya 15 kaskad paneline kadar bağlanabilme özellikleri vardır. Altında mevcut olan tekerler sayesinde nakliye ve taşımada kolaylık sağlarlar. %20 – 100 arası yüksek bir modülasyon aralığına sahiptirler. % 109’a kadar kazan verimliliği sağlarlar.

Kazan Dairesi Dönüşümleri

Kazan dairelerinde bulunan katı veya sıvı yakıtların doğalgaza dönüştürülmesine denir. Fakat bu işlem yapılırken kalorifer kazanlarının ve bacaların uygunluğuna, kazan dairesinin havalandırma sistemine, toprak ve elektrik tesisatlarına dikkat etmek gereklidir.

Kazanın radyatör ve ısıl kapasitesine bakarak hesap yapılır ve sonuca göre kazan tipi belirlenir. Mevcut bulunan kazanda tadilat yapılarak dönüşüm yapılmaya müsait duruma getirilir. Fakat yeni kazanların verimi, dönüşümlü kazanların verimine göre daha az olduğundan çok fazla tercih edilmez.

Isı Pay Ölçer ve Kalorimetre Sistemleri

Isı Pay Ölçer Merkezi ısıtma sistemi kullanan apartmanlarda; radyatör üzerine takılıp, kullanılan ısı enerjisini ölçerek, eşit şekilde paylaşılmasına yarayan cihazdır. Dikey ısıtma sistemlerinde, çok kolon ve çok boru bulunan yerlerde kullanılan ısı sayacıdır. Radyatör üzerinde ısı enerji tüketimini hesaplayarak, tüm binadaki gider paylaşımı sağlanabilir. Isı Pay Ölçer Cihaz içerisinde mevcut olan sensörler sayesinde hem radyatörün ısısı hem de bulunan ortamın ısısı ölçülebilir. Mevcut sistem sayesinde ısının ne kadar tüketildiği de ortaya çıkar. Isı Pay Ölçer Aynı zamanda bu cihaz sayaç sisteminin bilgilerini ve güncel değerleri de kayıt altında tutar.

Kalorimetre sistemi

Soğutma veya ısıtma sistemlerinde kullanılan enerjinin miktarını ölçen cihazdır. Ayrıca tesisatta bulunan suyun miktarını ve debimetresini de ölçebilir. İçinde mevcut olan sensör sayesinde suyun giderken ve geri gelirken ki ısısını ölçerek sıcaklık farkını ortaya çıkarabilir. Ölçülen bu değerleri hesap eden ısı sayaçları kablolu veya kablosuz olacak şekilde haberleşmeyi sağlayarak, cihazın yanında bulunmasanız dahi değerlere ulaşabilme imkanı sağlayacaktır.

Merkezi sistemde, yapısı kolektörlü yani mobil olan sistemlerde kullanılır. Bu enerji kalorimetreleri, hesapladığı bu değerleri(ısı, debimetre) hem hafızasında saklayıp, hem de kendi ekranında göstererek haberleşme kaynağına gönderir.

Merkezi Sistem Isıtma Fiyatları

Merkezi sistem ısıtmalarında fiyatlar; sekiz bin, on bin, on iki bin şeklinde değişim göstererek 19-20 bin liraya kadar artış gösterebiliyor. Merkezi sistem sus ısıtıcı şofbenler ise 2 ila 3 bin lira arası değişmektedir.

Takipte kalın

Son gelişmeler ve öneriler için bizi takip edinSohbeti başlat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?