Doğalgaz TesisatıDoğalgaz Tesisatı

Doğalgaz Tesisatı Firmamız; doğal gaz tesisatı keşif, projelendirme, uygulama aşamalarını mühendis kadrosu ve profesyonel usta ekibiyle tamamlamaktadır. İşlemlerin gerçekleştirilme aşamaları ;

Ana Kolon Doğalgaz Tesisatı

İlk olarak Aksa Doğalgaz’a abonelik işlemi yapılır. Binanız için Aksa Doğalgaz tarafından servis kutusu bırakılmışsa yapılacak tesisatın projesi tarafımızdan çizilir ve Aksa Doğalgaz kurumuna onaylatılmak üzere gönderilir.

Bina ana kolon gaz tesisatı projesi onaylandıktan sonra tesisat yapılır. Ana kolon gaz tesisatı servis kutusundan daire giriş kapılarına kadar yapılır. Ana kolon gaz tesisatı

Aksa doğalgaz kurumunun uygunluk verdiği malzemeler kullanılarak gerçekleştirilir. Ana kolon gaz tesisatı proje aşamasında 1 yıl sigorta kapsamına girer.

Doğalgaz Tesisatı Fiyatları

Beraberinde daire içi gaz tesisatı yapılmışsa; proje onayından sonra kullanıcı Aksa Doğalgaz kurumu ile kullanım sözleşmesi yapar. Sözleşmeden sonra Aksa Doğalgaz kurumu tarafından doğalgaz sayacı tarafımızdan veya tarafınızdan alınarak montajı yapılır.

Aksa Doğalgaz kurumundan gaz açma randevusu alınır ve tarafınıza bildirilir. Randevu günü ve saatinde gazınız açılır ve gerekli servisler tarafınıza yönlendirilir.

Daire İçi Doğalgaz Tesisatı

İlk olarak Aksa Doğalgaz’a abonelik işlemleri yapılır. Yapılacak tesisatın projesi tarafımızdan çizilir ve Aksa Doğalgaz kurumuna onaylanmak üzere gönderilir.

Doğalgaz Tesisatı Fiyatları Daire içi gaz tesisatı projesi onaylandıktan sonra tesisat yapılır. Daire giriş kapısına konulan vanadan itibaren gaz hattı daire içindeki kullanılan cihazlara kadar yapılır. Daire içi gaz tesisatı Aksa Doğalgaz kurumunun uygunluk verdiği malzemeler kullanılarak yapılır. Daire içi gaz tesisatı proje aşamasında 1 yıl sigorta kapsamına girer.

Doğalgaz Tesisatı Fiyatları 2021

Proje onayından sonra kullanıcı Aksa Doğalgaz kurumu ile kullanım sözleşmesi yapar. Sözleşmeden sonra Aksa Doğalgaz kurumu tarafından doğalgaz sayacı tarafımızdan veya tarafınızdan alınarak montajı yapılır.

Aksa Doğalgaz kurumundan gaz açma randevusu alınır ve tarafınıza bildirilir. Randevu günü ve saatinde gazınız açılır ve gerekli servisler tarafınıza yönlendirilir.

Doğalgaz Tesisatı

Atmosferi kirleten ve yeteri kadar verimli olmayan fosil yakıtların giderek ortadan kalmaya başlaması, doğalgaz gibi çevre dostu yakıtların yaygınlaşmasına neden oluyor.

Hem Türkiye’de hem de dünyada her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanılan doğalgaz, kullanım alanlarına sağlamış olduğu yararlardan dolayı da tercih sebebi haline geliyor.

Doğalgaz Tesisatı Fiyatları

Konutlarda ya da endüstriyel alanlarda doğalgaz kullanımı, tesisatlar üzerinden mümkün oluyor.

Doğalgaz konutlara ya da diğer kullanım alanlarına genellikle üç aşamada ulaştırılıyor. İlk aşamada doğalgaz, şehir ana dağıtım merkezinden, doğalgaz kullanılacak olan mahalle ya da sokağa ulaştırılıyor.

Bu aşamada daha büyük ve yere gömülü borulardan yararlanılıyor. Daha sonra ilk olarak binaya ve sonrasında da bina içine doğalgaz sağlamak için gerekli tesisatlar oluşturuluyor.

Sorunsuz bir doğalgaz kullanım deneyimi yaşayabilmek için, tüm bu işlemleri yapacak firmaların güvenilir ve kaliteli olması önem taşıyor.

Doğalgaz Bina Tesisatı

Doğalgaz bina tesisatı, mahalle ya da sokağa kadar getirilen doğalgazın bina içine alınmasını ifade ediyor. Bu noktada proje büyük önem taşıyor. Sokak hattındaki doğalgazın binaya hangi yolla alınacağı, doğalgaz sayaçlarının ve borularının nereye yerleştirileceği gibi stratejik kararların verilebilmesi için projeden yararlanılıyor.

Binaya doğalgaz çekilirken genellikle çelik borular kullanılıyor. Hem sızdırmazlık düzeylerinin yüksek olması hem de darbe ve basınçlara karşı dirençli olması bu malzemeyi ön plana çıkarıyor.

Ayrıca korozyon direncinin yüksek olmasından dolayı, çelik borular uzun yıllar boyunca kullanılabiliyor.

Doğalgaz Bina İçi Tesisatı

Doğalgaz bina iç tesisatı ise binaya alınan doğalgazın evlere ya da nihai kullanım alanına iletilmesi anlamına geliyor. İç tesisatta da aynı nedenlerden dolayı çoğu zaman çelik boru kullanılıyor.

Bina içi tesisat yapılırken boruların dış yüzeyde olması ve emniyet vanasının da ulaşılabilir bir noktaya yerleştirilmesi gerekiyor. Olası tehlike durumlarında daha kolay müdahale edebilmek adına bu hususlar önem taşıyor.

Doğalgaz Bina İçi Tesisatı

Bina içi tesisat tamamlandıktan sonra tüm tesisatın kaçak ve sızdırmazlık testinden geçirilmesi gerekiyor. Bu test olmaksızın doğrudan doğalgaz vermek, tehlikeli durumların gelişebilmesine neden oluyor.

İşinde uzman olan doğalgaz firmaları, tüm bu noktalara ve daha fazlasına özen gösteriyor.


Takipte kalın

Son gelişmeler ve öneriler için bizi takip edinSohbeti başlat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?