Bina İçi Doğalgaz Tesisatı


Bina İçi Doğalgaz Tesisatı

Bina İçi Doğalgaz Tesisatı

Bina İçi Doğalgaz Tesisatı Temiz enerji kaynakları arasında yer alan doğalgaz, son yıllarda Türkiye çapında hem konutlarda hem de iş yerlerinde giderek daha fazla kullanılıyor.

Zahmetsiz olması ve diğer enerji kaynaklarına göre daha düşük maliyetli olması da bu durumu destekliyor. Doğalgaz kullanımında tesisatlar genellikle bina dışı tesisat ve bina içi tesisat olmak üzere ikiye ayrılıyor.

Bina İçi Doğalgaz Tesisatı

Bina İçi Doğalgaz Tesisatı Bina içi doğalgaz tesisatı mahalle içine ya da kapı önlerine getirilmiş olan doğalgaz borularından alınacak gazın, bina içinden evlere taşınması anlamına geliyor.

Gerekli güvenlik tedbirlerinin alınmadığı ve tesisat projelerinin hassasiyet ile hazırlanmadığı durumlarda bina içi tesisat büyük bir risk oluşturabiliyor. Bu yüzden de tüm sürecin profesyonel olarak yürütülmesi büyük önem taşıyor.

Tesisat Firması Seçmenin Püf Noktaları

Bina içi doğalgaz tesisatı hizmetinden beklenilen yararı sağlayabilmek ve tüm güvenlik tedbirlerinden emin olabilmek adına doğalgaz firması seçimi büyük önem taşıyor. Günümüzde doğalgaz hizmeti sunan pek çok firma bulunuyor. Ancak bu firmaların hizmet kaliteleri arasında büyük farklılıklar görülebiliyor.

Bu yüzden de tesisat firması seçerken öncelikle yerleşik ve yasal bir firma olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Yasal olarak var olmayan ve internet gibi platformlar üzerinden hizmet veren firmalar hem bina hem de çevre güvenliğini tehdit ediyor.

Bina İçi Doğalgaz Tesisatı

Bina İçi Doğalgaz Tesisatı Ayrıca firmada çalışan ve doğalgaz projesini imzalayacak olan uzmanların da şirkette imza yetkisine sahip olması gerekiyor. Firma çalışanlarının bu konuda deneyim sahibi olmaları ile yeterlilik belgesine sahip olmaları da firma seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar olarak görülüyor.

Bina İçi Doğalgaz Tesisatında Gözden Kaçırılmaması Gerekenler

Bina doğalgaz tesisatı yapılırken göz ardı edilmemesi gereken çok sayıda husus bulunuyor. Her şeyden önce doğalgaz tesisatının sızdırmazlığının garanti altına alınması gerekiyor.

Bina İçi Doğalgaz Tesisatı Bunun için de tesisat yapıldıktan sonra sızdırmazlık testlerinin yapılması zorunluluk arz ediyor. Doğalgaz kesme vanasının kolay erişilebilir bir yere yerleştirilmesi, olası kaza ya da sızıntı durumlarında anında müdahale edebilmek açısından büyük önem taşıyor.

Bina İçi Doğalgaz Tesisatı Son olarak da doğalgaz borularının yüzeyden geçirilmesi gerektiğinin hatırlanması gerekiyor. Güvenlik açısından boruların duvar içerisinden götürülmesi çeşitli riskler barındırıyor.

Takipte kalın

Son gelişmeler ve öneriler için bizi takip edinSohbeti başlat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?